Patru decese în București din cauza caniculei
Patru decese în București din cauza caniculei
În această vară, patru persoane și-au pierdut viața din cauza vremii extreme. Cel mai recent incident a avut loc în București, unde un bărbat de 60 de ani a decedat din cauza căldurii extreme.
Aceste tragedii subliniază gravitatea efectelor caniculei și riscurile la care sunt expuși oamenii în perioada de temperaturi foarte ridicate. Autoritățile locale reamintesc cetățenilor să ia măsuri de precauție pentru a se proteja de condițiile meteorologice extreme.