Primăria din Ciuperceni invită localnicii la discuții despre buget
Primăria din Ciuperceni invită localnicii la discuții despre buget
Primăria din Ciuperceni a anunțat că în acest weekend va avea loc un program de întâlniri cu cetățenii comunei. Conform bunelor practici de transparență bugetară, autoritățile locale sunt obligate să informeze cetățenii despre proiectul bugetului pentru anul în curs.
În weekend-ul acesta, autoritățile vor organiza discuții în care localnicii vor putea afla detalii despre proiectele depuse și stadiul lor. De asemenea, se vor putea să exprime propuneri pentru viitoarele acțiuni ale Primăriei.
Sâmbătă, 15 martie, întâlnirile vor avea loc după următorul program:
- între orele 17:00 și 18:00 la Stramba Vulcan, la Școala Primară
- între orele 18:00 și 19:00 la Vartopu, la Căminul Cultural.
Aceste întâlniri reprezintă o oportunitate bună pentru cetățeni de a se implica în procesul decizional și de a aduce îmbunătățiri comunității. Potrivit asingorj.ro, autoritățile încurajează toți locuitorii să participe activ.