Tânăr încarcerat în malul unei bălți din Sibot, găsit mort
Tânăr încarcerat în malul unei bălți din Sibot, găsit mort
Un incident tragic s-a petrecut joi la Sibot, unde un tânăr a fost găsit mort după ce a rămas blocat în malul unei bălți. Inspectoratul pentru Situații de Urgență Alba a anunțat că Secția de pompieri din Sebeș a intervenit de urgență pentru a extrage o persoană de sex masculin din apă.
La fața locului au fost trimiși și scafandri pentru a ajuta la salvarea tânărului, care avea aproximativ 22 de ani. Din păcate, acesta se afla în stop cardio-respirator la momentul în care a fost scos din apă. Echipele de salvare au efectuat manevrele de resuscitare, însă din păcate, tânărul nu a supraviețuit.
Autoritățile continuă să investigheze circumstanțele în care s-a petrecut acest accident tragic.