Cetățean din Târgu Jiu predă o borsetă găsită la Poliție
Cetățean din Târgu Jiu predă o borsetă găsită la Poliție
Un cetățean din Târgu Jiu a demonstrat un gest de omenie, prezentându-se la sediul Poliției după ce a descoperit o borsetă într-un parc al municipiului. Acțiunea sa a fost apreciată de către polițiști, care s-au declarat plăcut impresionați de inițiativa binevoitorului.
În urma predării borsetei la Poliție, autoritățile au reușit să ia legătura rapid cu proprietarul acesteia, asigurându-se că bunul pierdut va fi returnat în siguranță. Această întâmplare subliniază importanța colaborării dintre cetățeni și forțele de ordine, promovând un climat de încredere și solidaritate în comunitate.