Un bărbat de 59 de ani a decedat pe muntele Straja
Un bărbat de 59 de ani a decedat pe muntele Straja
Un bărbat în vârstă de 59 de ani a murit duminică după-amiază în timp ce se afla pe muntele Straja. Se pare că acesta a început să se simtă rău, dar din păcate, până la sosirea echipelor de intervenție, nu a mai putut fi salvat.
Trupul neînsuflețit a fost recuperat de către salvamontiști. "Acțiune de recuperare a unei persoane decedate, în zona Cioaca din Munții Vâlcan. Echipa Salvamont Lupeni transmite CONDOLEAȘTE familiei", au declarat reprezentanții Salvamont Lupeni.
Conform informațiilor furnizate de Mondo TV, bărbatul se afla pe munte împreună cu o femeie care a alertat autoritățile apelând la numărul de urgență 112.